Pomůcky pro pěstování, kompostovatelné sáčky, odvětrávané koše, keramické nádoby a vermikompostéry.

Pro každý byt i zahradu, třídění a kompostování bioodpadu.

<<< Přehled zápisků
17. 04. 2013

Praktický seminář - Čtverečková zahrádka - bohatá sklizeň z malého prostoru 17. 4. 2013

Středa 17. dubna 2013 18:30 - 20:00

Vlastní čerstvou zeleninu, voňavé bylinky, drobné ovoce a květiny si může pěstovat snadno každý ve vyvýšeném smíšeném záhonu i na malé předzahrádce nebo v truhlíku na balkóně, na terase, na střeše či za oknem. Samozásobitelství má smysl i pro městské obyvatele. Čtverečková zahrádka je systém intenzívního pěstování na malém prostoru.

Metoda je vhodná jako odrazový můstek pro nesmělé zahrádkáře (i permakulturníky) začátečníky, je výtečná pro děti, seniory a osoby s omezenou pohyblivostí. Může být podnětná i pro ostřílené zahrádkáře, kteří si chtějí vyzkoušet změnu uvažování z řádků na čtverce a ověřit si, zda na stejné ploše lze vypěstovat více úrody při nižších vstupech (voda, semínka, práce, čas, kompost). Z hlediska permakultury lze čtverečkovou zahrádku považovat za řízenou polykulturu.

LEKTORKA: Kateřina Hodková - první certifikovaná instruktorka metody čtverečková zahrádka (Square Foot Gardening) v ČR

MÍSTO KONÁNÍ: jurta v Dětském klubu Šárynka (lesní MŠ), Praha 6

CENA: 120,- Kč. Kapacita 16 osob.

PLATBA: pouze předem na účet č. 367906028 / 5500, variabilní symbol: 20130522, do zprávy pro příjemce uveďte své jméno a příjmení. Splatnost nejpozději týden před konáním kurzu.

STORNO PODMÍNKY: celá částka je vratná při odhlášení nejpozději týden před konáním kurzu, 50% částky při odhlášení později.