Pomůcky pro pěstování, kompostovatelné sáčky, odvětrávané koše, keramické nádoby a vermikompostéry.

Pro každý byt i zahradu, třídění a kompostování bioodpadu.

Jak mne můžete podpořit

MŮŽETE DONÉST - máte-li doma a jinak byste vyhodili, rádi zužitkujeme:

  • kuchyňský bioodpad - zkompostujeme
  • vaječné skořápky a suché pečivo - zkrmíme
  • velké kartonové krabice - zamulčujeme
  • shrabané listí - nasteleme
  • Děkujeme. :o)

Na našem podbabském hospodářství se snažíme využívat co nejvíce materiálů z místních zdrojů a materiálů recyklovaných. Najdou u nás uplatnění i předměty, které jiným dosloužily. Zužitkujeme je třeba i poměrně netradičně. Například lyže vyřazené z půjčovny jsou fajn pro zpevnění teras ve svahu, na obruby záhonů, na schody v prudkém svahu, aj. Některé věci ale je třeba pořídit nové. 

Podpořit mne můžete i finančním darem. Momentálně sháním finanční prostředky ve výši 72 000,- Kč, které mi pomohou zafinancovat vybavení pro svoz a kompostování kuchyňských zbytků ze sousedství: 

- Speciální tříkolka s vysokou nosností 200kg (100kg jezdec a 100kg náklad). S výrobcem osvědčených vysokonosnostních tříkolek jsme společně vyvinuli nový prototyp tříkolky speciálně upravené pro účel svozu materiálu ke kompostování. 

- 2 otočné kompostéry JORA 400 (jejich pořízení jsem schopna částečně zafinancovat z prodeje kompostovacích pomůcek)

Získané finanční prostředky umožní snížit investiční výdaje za vybavení nezbytné pro kompostování na lokální úrovni. Nižší investiční náklady umožní nastavit nižší příspěvek domácností na svoz kuchyňských zbytků. Finančním darem zvýšíte šanci zajistit udržitelnost chystaného svozu.

Máte-li chuť finančně či materiálně podpořit mé aktivity - snahu o soběstačnost na městském rodinném hospodářství nebo svoz kuchyňských zbytků ze sousedství, kontaktujte mne prosím.