Pomůcky pro pěstování, kompostovatelné sáčky, odvětrávané koše, keramické nádoby a vermikompostéry.

Pro každý byt i zahradu, třídění a kompostování bioodpadu.

Otočný kompostér Jora 400 se nese na své působiště
Otočný kompostér Jora 400 je čerstvě smontován a právě se nese na své působiště
Až bude Jora plná, už s ní nehneme...
Až bude Jora plná, už s ní nehneme, tak pěkně vyrovnat, dokud to jde...
Můžete servírovat kuchyňské zbytky, já s nimi pěkně zatočím.
Jmenuji se Jora, narodila jsem se 19. 11. 2012 a jsem mlsná. Můžete servírovat kuchyňské zbytky, já s nimi pěkně zatočím.

Kompostování v Podbabě

Rádi byste třídili kuchyňské zbytky, ale nevíte, kam pak s nimi?

Bydlíte v Podbabě, na Praze 6 nebo jinde v blízkosti Šáreckého údolí?

Rádi Vaše kuchyňské zbytky zužitkujeme. Stane se z nich za pár měsíců báječný podbabský kompost. Ten použijeme na rodinném podbabském hospodářství na zeleninové a květinové záhony, ke keřům, stromům, nebo třeba na trávník.

Výhody pro Vás:

  • Svozové společnosti budete platit nižší poplatek - ušetříte. 
  • Koš se směsným odpadem budete vynášet výrazně méně často a nebude zapáchat. 
  • S relativně malým úsilím uděláte něco užitečného pro životní prostředí tzv. předcházením vzniku odpadů. Nejlepší je takový odpad, který vůbec nevznikne. 
  • Zapojíte se do smysluplné aktivity na lokální úrovni.
  • Získáte slevu na kvalitní pomůcky usnadňující třídění bioodpadu.
  • Motivujete ostatní, kteří třídění bioodpadu a jeho komunitní kompostování zvažují, ale nejsou si ještě jisti, zda "to bude fungovat".

Ušetříte

Dobrá zpráva: Pražané platí za svoz směsného odpadu podle objemu přistavených popelnic. Bioodpad tvoří v popelnicích bezmála polovinu (40%). Domluvte se se sousedy a tříděním bioodpadu ušetřete. Jedna domácnost vyprodukuje zhruba 10 litrů bioodpadu týdně (ročně 520 litrů). Bude-li Vás v domě bioodpad třídit více, můžete pro začátek vyměnit jednu větší popelnici na směsný odpad za menší nebo rovnou snížit množství popelnic.

Příklad:

Máte-li pro jeden vchod tři 1100 litrové kontejnery na směsný odpad, můžete jeden kontejner nahradit 240 litrovou popelnicí. Místo 3300 litrů směsného odpadu budete Pražským službám platit za svoz 2420 litrů (2200 + 240) odpadu, tedy o 880 litrů méně.

Zjistěte si, jaká je situace právě u Vás a podle možností pak zvolte nejvhodnější variantu snížení objemu popelnic na směsný odpad.

Napište nebo zavolejte Katce Hodkové a domluvte se na způsobu převzetí bioodpadu.
Poraďte se, jak s tříděním začít, co se osvědčilo.

Kvalitního kompostu není nikdy dost

Když materiál ke zkompostování bude přebývat, může být použit komunitní zahradou Šárynka působící na části našeho rodinného pozemku. A kdyby ještě přebýval, máme v okolí (na Hanspaulce, v Lysolajích) přátele, kteří si úspěšně pěstují zeleninu a materiál na kompost uvítají.